О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Публикации

19 июля 2010

На Київщині аферисти самі себе призначають головою податкової

Тепленьке насиджене місце так не хочеться полишати. Тим більше – ми не відкриємо таємницю, - дуже грошовите. А тут згідно закону про держслужбу на пенсію потрібно йти. А як йти якщо ще стільки сил? Саме пора щоб гроші рахувати – самі ж йдуть. А якщо не йдуть, то можна легенько підштовхнути тих хто не розуміє. Адже карних можливостей в податковій багато.

Легенько жилось до останнього часу голові ДПА у Київській області Анатолію Петренку. Аж трапилась сумно-радісна дата - 18 червня 2010 року йому виповнилось 65 років. Що робить - треба йти поки не винесли, адже згідно ст.. 23 закону «Про державну службу» граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок.

І хоча пан Петренко, шановний член нашого суспільства, поставлений керувати та контролювати дотримання законодавства передусім, а вже конкретно податкового, вже не має права обіймати цю або іншу державну посаду, - але ж хочеться.

І тут розпочинається напівдетективна історія, яка скоріше нагадує рейдерське захоплення державного органу.

У закону «Про державну службу» стосовно питання віку є й виключення. Потрапити в них нелегко. Якщо справді є обґрунтована необхідність, то керівник Податкової за погодженням з Начальником Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на п′ять років ( 2020-2003-п ).

Після закінчення цього терміну у виняткових випадках держслужбовці можуть бути залишені на державній службі лише на посадах радників або консультантів за рішенням керівника відповідного державного органу.

Але залишати Анатолія Петренка на посаді, окрім нього самого, ніхто не планував. Принаймні ми бачимо, що в зв’язку зі звільненім з посади, був виданий наказ про скасування йому допуску до державної таємниці та доступу до роботи з секретними документами. І підписався під ним голова податкової Олександр Папаіка.

Проте ветерани податкової служби так просто не здаються. В той же день, 18 червня, коли Петренка не було на роботі – звісно що святкував ювілей та останній робочий день перед пенсією, - з’являється цікавий наказ. Юрій Тимощук, який тимчасово, в зв’язку з відсутністю Петренка на роботі, виконував обов’язки голови ДПА у Київській області, вирішує його взяти радником. Порушуючи при цьому закон про держслужбу, який говорить, що на посаду радника може призначити лише керівник державного органу, і після закінчення першого терміну подовження держслужби. Петренку тут же в п’ятницю, коли кінець робочого тижня, вирішується питання окладу радника, посада радника вводиться до штатного розпису, підтверджується раніше присвоєне спеціальне звання державного радника податкової служби 2 рангу.

Таким чином здійснюється перший крок - вирішується питання поновлення Анатолія Петренка на держслужбі. А після вихідних в понеділок 21 червня, гучно відсвяткувавши ювілей Петренка та перепочивши, «подєльнікі» випускають в світ документ, який тягне не менш ніж на кримінальну відповідальність. Фальсифікується наказ та підпис Голови ДПА О.О. Папаіки. Цим наказом, сфабрикованим Тимощуком, відбувається призначення Петренка на посаду в.о. голови ДПА у Київській області.

І от коли з’ясовується, що ніякого такого наказу в ДПА не випускали, що це фальшивка, - то думається може це просто жарт? Пили хлопці усі вихідні, святкували кажуть дуже гучно, і під мухою призначили Петренка назад. Інакше це пояснити не можна. Адже припустити, що вони самі себе призначають на держслужбу – нонсенс. Цікаво, що з цього приводу думає голова ДПА Папаіка та прокуратура.