О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

29 ноября

Звернення голови ГО «Антирейдер» щодо безконтрольної діяльності ING-Bank в Україні

Голові Національного Банку України
В.С.Стельмаху
Україна, м. Київ,
вул. Інститутська, 9.

Голові ДКЦПФР
А.І.Балюку
України, Київ,
вул. Горького, 51

копія

Центральний офіс ING Bank
ING House
Amstelveenseweg 500
1081 KL Amsterdam, the Netherlands


Звернутися до Вас нагально вимагає ситуація, що склалася через спробу «ІНГ-Банк Україна» втрутитися в корпоративний конфлікт навколо акцій ВАТ «Укртатнафта» на боці недобросовісних акціонерів цього товариства, а також - злочинні дії керівництва банку щодо приховування від уповноважених компетентних органів інформації, яка необхідна для проведення оперативного розслідування у справі про легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом.
Коріння проблеми уходять у 1999 рік, коли підконтрольні татарським акціонерам «Укртатнафти» компанії AmRUZ TRADING AG (Швейцарія) та SEAGROUP International, Inc (США) шляхом афери із нічим не забезпеченими векселями позбавили державу власності на 18,3% акцій ВАТ «Укртатнафта». Ця брудна оборудка була проведена із чисельними порушеннями валютного законодавства України, державі була нанесена відчутна матеріальна шкода.
Завдяки вдалим діям представників держави незаконно вилучені 18,3% акцій «Укртатнафти» були переведені на рахунок НАК «Нафтогаз України». Однак, в ситуацію намагався втрутитися зберігач цінних паперів «Укртатнафти» - «ІНГ-Банк Україна». З незрозумілих причин, «ІНГ-Банк Україна» подав судовий позов проти фінансової компанії «Укрнафтогаз», яка веде реєстр акціонерів ВАТ «Укртатнафта», звинувативши «Укрнафтогаз» у нібито безпідставному списанні акцій. Але, списання проводилось на виконання постанови Державної виконавчої служби України, яке ґрунтувалося на рішенні суду, яке набрало чинності. До того ж, «ІНГ-Банк Україна» виконує суто технічні функції зберігача цінних паперів й не має правової підстави якимось чином оскаржувати чи блокувати дії компанії, що веде реєстр акціонерів ВАТ «Укртатнафта». Є всі підстави стверджувати – керівництво «ІНГ-Банк Україна» має зацікавленість в тому, щоб Україна не могла встановити контроль на «Укртатнафтою». Зазначимо, що Апеляційний суд Києва, керуючись діючим законодавством України, відмовив «ІНГ-Банк Україна» в задоволенні його безпідставного позову проти ФК «Укрнафтогаз».
Однак, «ІНГ-Банк Україна» на цьому не зупинився. Виконуючи функції зберігача цінних паперів ВАТ «Укртатнафта», «ІНГ-Банк Україна» повинен мати повну вичерпну інформацію про акціонерів цього товариства. Однак, керівництво банку на протязі тривалого часу відмовляє українським компетентним органам, які мають достовірні дані про причетність компаній AmRUZ TRADING AG та SEAGROUP International, Inc до відмивання «брудних» коштів, в отриманні необхідної інформації про ці підозрілі структури. Більш того, є інформація, яка отримана від представників Егмонтської групи, про те, що AmRUZ TRADING AG та SEAGROUP International, Inc причетні до фінансування терористичних організацій, які ведуть свою злочинну діяльність на Близькому Сході. А за даними уповноважених органів США та Швейцарії компанії AmRUZ TRADING AG та SEAGROUP International, Inc вже декілька років викреслені із державних реєстрів суб’єктів підприємницької діяльності та не надають статистичну й бухгалтерську звітність. Про цей факт уповноважені органи США та Швейцарії в тому числі робили повідомлення й в «ІНГ-Банк Україна». Таким чином, «ІНГ-Банк Україна» свідомо приховує інформацію про компанії AmRUZ TRADING AG та SEAGROUP International, Inc від компетентних органів нашої країни, ігноруючи їх багаточисельні запити, та надає послуги компаніям, що підозрюються FATF в злочинній діяльності, а юридично взагалі не існують.
Логічним наслідком вищенаведених дій керівництва «ІНГ-Банк Україна» може стати повернення України до сумнозвісного «чорного списку» FATF, із усіма відповідними наслідками для українських фінансових та підприємницьких структур.
Звертаємось до НБУ та ДКЦПФР з вимогою нагально провести ретельно перевірку діяльності «ІНГ-Банк-Україна» з метою недопущення подальших злочинних дій керівників цієї банківської установи. За наслідками перевірки вважаємо за необхідне позбавити «ІНГ-Банк-Україна» ліцензії на будь яки види діяльності, пов’язані із цінними паперами.
Окремо звертаємо увагу центрального офісу ING Bank на окремі аспекти діяльності їх дочірнього банку в Україні, які підривають високу ділову репутацію материнської банківської установи.

Голова ГО "Антирейдер"                                            Михайло Сироткін