О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

13 декабря

Відкритий лист ГО "Антирейдер" з приводу розкрадання ВАТ "Дніпроенерго"

Президенту України
В.Ющенко

Голові Верховної Ради
України
А.Яценюку

Генеральному прокурору України
О.Медведьку

В.о. Голови СБУ
В.Наливайченку

                                                            Відкритий лист

Звернутися до Вас нагально вимагає зухвала оборудка, внаслідок якої Україна втратила 40% акцій енергогенеруючої компанії ВАТ „Дніпроенерго”, наслідком чого стане подальша монополізація ринку генерації електроенергії структурами, що належать бізнесмену Р.Ахметову, неконтрольоване збільшення вартості електроенергії для вітчизняних промислових та побутових споживачів, подальше зменшення впливу держави на енергетичний ринок України.

У листопаді 2005 року комітет кредиторів ВАТ «Дніпроенерго» ініціював санацію компанії, план якої затвердив Хозсуд Запорізької області. 26 січня 2007 року комітет кредиторів за наслідками конкурсу затвердив в якості інвесторів вугледобувні компанії «Шахта «Комсомолець Донбасу» і «Павлоградуголь», що входять до складу корпорації «Донбаська паливно-енергетична компанія» (ДПЕК), яка афільовна із народним депутатом від Партії Регіонів Р.Ахметовим.

Це було нічим інше, як приватизацією «за борги». Ми стали свідками класичної схеми: спочатку підприємство штучно доводиться до банкрутства, потім з′являється «добрий» кредитор, якому і дістається згодом ласий стратегічний об′єкт. Саме таким чином з державної власності були викрадені сотні підприємств. Але, раніше підприємства такого масштабу, як «Дніпроенерго» шляхом приватизації «за борги» ще не виводилися з державної власності.

Вступивши в злочинну змову з власником «ДПЕК» Р.Ахметовым, керівництво Кабміну, яке очолював В.Янукович, приймає Постанову «Про питання ухвалення рішення стосовно проведення додаткових емісій акцій, їх викупі державою або внесення додаткових внесків до статутних капіталів господарських товариств» №797 від 6 червня 2007 року. У цьому документі йдеться про те, що Кабмін приймає рішення щодо викупу акцій додаткової емісії у разі наявності передбачених для цих цілей грошових коштів в державному бюджеті України. Якщо таких коштів в бюджеті України немає, рішення про викуп не може бути ухвалене. У держбюджеті 2007 року коштів на придбання акцій додатковї емісії ВАТ „Дніпроенерго” передбачено не було. Значить, Кабмін наперед знав, що «Днепренерго» піде з держвласності.

Дії Кабміну В.Януковича були класичним прикладом політико-економічної корупції, коли в обмін на фінансову підтримку Партії Регіонів на дострокових виборах до Верховної Ради, на користь головного спонсора цієї політичної сили за безцінь було віддано одне з найбільших у Східній Європі енергогенеруючих підприємств.
При цьому було грубо порушено декілька законодавчих та нормативних актів. Так, закон щодо погашення старих боргів підприємств ПЕК (Закон України «Про заходи, направлені на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу України») встановлює, що до закінчення процедури погашення заборгованості господарські суди не мають права розглядати клопотання про визнання енергетичного підприємства-боржника банкротом і відкривати стосовно нього ліквідаційну процедуру. Відповідно до цього Закону, процедура погашення старих боргів діє до 1 січня 2008 року. Тобто реально оголосити «Дніпроенерго» банкротом могли не раніше закінчення 2007 року.

Стаття №34 Закону України «Про господарські суспільства» прямо і однозначно забороняє випуск акцій для покриття збитків, пов′язаних з господарською діяльністю. Але, саме це і відбулося у випадку з додатковою емісією ВАТ «Дніпроенерго» - за ініціативою В.Януковича та Р.Ахметова.

Свого часу Рада національної безпеки і оборони ініціювала заборону продажу боргів енергогенеруючих компаній на аукціонах. Це рішення було викликане загрозою прихованої приватизації державних енергоактивів. Крім того, є Указ Президента України N678/2007, що зобов′язує уряд і Фонд державного майна України вжити заходів по захисту сектора енергетики від тіньової приватизації, у тому числі і шляхом додаткової емісій акцій. Але, виконавча влада під керівництвом В.Януковича грубо проігнорувала ці нормативні акти.

В результаті емісії акцій ВАТ „Дніпроенерго”, компанія «ДПЕК» дістала можливість встановити контроль над блокуючим пакетом «Дніпроенерго», найбільшим виробником електроенергії в Східній Україні, за 51 мільйон гривень, що ніяким чином не відповідає дійсній вартості компанії «Дніпроенерго». Якщо відштовхуватися від біржової ціни акцій цього підприємства на момент ухвалення рішення про проведення додаткової емісії, то капіталізація «Дніпроенерго» повинна складати близько 1,635 мільярдів доларів. Купити майже половину такого підприємства за 10 мільйонів доларів є вкрай вигідною операцією для «ДПЕК». Але, ми не можемо допустити такого зухвалого обкрадання держави та українського народу!

В результаті злочинної тіньової «боргової» приватизації компанії „Дніпроенерго” в руках «ДПЕК» вже зосереджена більше половини української електрогенерації. Тепер підконтрольні Р.Ахметову енергогенеруючи компанії зможуть нав′язувати споживачам монопольно високу ціну на електроенергію. В результаті Україна матиме різко негативний соціальний ефект – через збільшення вартості електричного струму для населення. Крім того, генеруючи компанії «Дніпроенерго» і «Східенерго» продаватимуть металургійним підприємствам, які контролює народний депутат Р.Ахметов, електроенергію за значно зниженими цінами, внаслідок чого ці металургійні заводи отримають неринкові конкурентні переваги перед іншими компаніями гірничо-металургійного комплексу.

Шановні панове Президент та Голово Верховної Ради! За злочинною „борговою” схемою на користь головного спонсора Партії Регіонів було продано найбільше в Східній Європі енергогенеруюче підприємство. Якщо говорити про державний бюджет, то в черговий раз він недолічився суми, яка вимірюється мільярдами гривень. Зрозуміло, що якби був оголошений чесний відкритий конкурс, в якому однозначно б взяли участь провідні європейські електроенергетичні компанії, то виручена сума багато разів перекрила б не тільки борги «Дніпроенерго» (які відразу ж можна було б й погасити), але й вдалося суттєво збільшити надходження в держбюджет України.

Звертаємось до Вас з нагальною вимогою сприяти тому, щоб цивілізованим шляхом якомога швидше розглянути в суді справу за фактом викрадення структурами Р.Ахметова за підтримки В.Януковича акцій „Дніпроенерго” із власності держави, та повернути 40% акцій цієї компанії в державну власність, як це було у випадку із „Криворіжсталлю”, повернення якої у державну власність та подальший продаж на відкритому інвестиційному конкурсі дозволяє пишатися діями влади України.

Впевнені, що саме такі дії сприятимуть зміцненню національної економічної безпеки, суттєвому поповненню державного бюджету України, відновленню інвестиційної привабливості нашої країни, яку було значною мірою втрачено через брудну оборудку В.Януковича та Р.Ахметова із викраденням акцій ВАТ „Дніпроенерго”.

Також, вважаємо за необхідне проведення кримінальне розслідування органами СБУ та Генеральної прокуратури України злочинних дій посадових осіб Кабінету Міністрів України та НАК „Енергетична компанія України” під час позбавлення держави акцій „Дніпроенерго” шляхом незаконної додаткової емісії акцій цього акціонерного товариства.


З повагою,

Громадська організація
„Антирейдер”