О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

25 марта

ГО «Антирейдер» на вимогу вкладників «Дельта-Банку» звернувся до Президента України та депутатів Верховної Ради

Декілька десятків вкладників «Дельта-банку» звернулись до ГО «Антирейдер» з нижче приведеною заявою.

В свою чергу «Антирейдер», враховуючи особливо значущий для держави характер справи підключився до вирішення цього питання. Ми надіслали цю заяву разом з нашим зверненням до усіх органів влади та народних депутатів та очікуємо від них відповідної реакції.

Спільна заява вкладників «Дельта-банку» щодо необхідності комплексного розслідування діяльності власника банку Миколи Лагуна

Ми, громадяни України, висловлюємо спільну позицію щодо наступного:
1. Вітаємо ініціативу президента України та Верховної Ради щодо прийняття закону про відповідальність власників банків. Вважаємо, що така державницька позиція має стосуватись передусім власника «Дельта-банку» Миколи Лагуна.
Власник банку Микола Лагун особисто та усім своїм майном повинен понести всю міру відповідальності за неефективне управління нашими коштами, які він взяв у довірче управління.

2. Враховуючи загально національну важливість цієї справи, та практику попередніх схожих шахрайських банкрутств банків вимагаємо створення спеціальної слідчої комісії Ради Національної Безпеки і Оборони. Дана слідча комісія має складатись з депутатів Верховної Ради України та спеціалістів Служби Безпеки України та бути під особистим контролем Президента України. Лише ефективна робота такої комісії забезпечить повернення коштів вкладників.

Комісія має встановити дати відповідь на наступні звинувачення:
1. Микола Лагун свідомо здійснив шахрайську схему по залученню коштів від населення, яка за своєю структурою була подібна фінансовій піраміді. Де залучені за зависокими як для ринку відсотками депозити йшли на масовану рекламу та виплати попереднім вкладникам.

2. Більша частина залучених депозитів населення виводилась за кордон на особисті рахунки Лагуна.

3. Микола Лагун та його родина вели та ведуть розкішне життя. Так наприклад незважаючи на банкрутство банку він купив на початку 2015 року недешевий Роллс Ройс. Схожа ситуація і у топ-менеджменту Дельта-Банку, зокрема у голови правління Банку Попової придбані дорогі автомобілі Рендж Ровер (держ номер АА 7722), Бентлі (вартість півмільйона гривень). Спосіб життя Миколи Лагуна та його оточення говорить про те, що він не поніс на відміну від вкладників жодних втрат від неефективної роботи банку.

4. Більшість активів з Дельта-банку були виведені в банк Астра. Туди перейшов і особисто відданий Лагуну топ-менеджмент, де вони будуть продовжувати займатись своєю шахрайською діяльністю. Необхідна перевірка фінансових схем між цими установами.

5. Микола Лагун абсолютно свідомо виводив кошти банку через безнадійні кредити підприємствам, що знаходяться в тимчасово окупованій зоні.

6. Кошти, що виділялись Дельта банку на рефінансування задля його вкладників насправді повертались готівкою назад у владні кабінети. Існувала схема 50*50. 50% отриманих коштів Лагун віддавав готівкою чиновникам, і таким чином зі своєю частиною міг робити що завгодно.

7. Уся діяльність Миколи Лагуна відбувалась за злочинного співробітництва з керівниками правоохоронних органів, чиновників, суддів. Вимагаємо перевірки наступних високопоставлених співробітників банку: Тарасюк Денис (був посередником при передачі коштів суддям), Гусаров , Л.Павленко (передача коштів керівництву МВС), Колобов (зв’язковий з Арбузовим). Саме така корупція стала основною причиною, чому керівництво банку безкарно здійснювало махінації з Олімпія парком, Ексімбанком і т.д.

8. Микола Лагун за режиму Януковича відігравав роль «гаманця», де сім’я Януковича та високопоставлені чиновники як Стельмах (голова НБУ), Шаповал (заступник НБУ), Притика (голова вищого господарського суду), Хорошковський (голова СБУ) мали змогу без розголосу тримати свої кошти.

9. Микола Лагун купив банк в Індонезії, куди перевів усі свої закордонні активи.
Вимагаємо проведення повної експертизи структури власності, витрат, в тому числі закордонних Миколи Лагуна, його родини, інших акціонерів банку та топ-менеджменту на предмет джерел надходження коштів та витрат.

Вимагаємо, щоб Служба безпеки України перевірила усіх крупних неплатників по кредитам на предмет зв’язків з Миколою Лагуном.

Вважаємо, що Микола Лагун не має заховатись від відповідальності, перекинувши свої боргові зобов’язання на державу, а сам продовживши і далі займатись безкарно шахрайством, та ведучи розкішний спосіб життя.

Вимагаємо визначити яка кількість коштів з залучених депозитів пішла на хабарі чиновникам і кому саме на забезпечення багаторічної безкарності Лагуна.
Вважаємо, що люстрація має йти глибше і далі. Адже система корупції чиновників з’явилась не на пустому місці, а була пов’язана тисячами зв’язків з найбагатшими бізнесменами та фінансистами. Саме такі як Лагун забезпечували отримання неправомочної вигоди чиновниками, зберігали їх кошти, йшли до них з хабарями. Лише один факт того, як Лагун за часів Януковича безперешкодно та легко скуповував за копійки проблемні банки свідчить про його глибокі зв’язки з колишньою владою. Щоби чиновники отримували багатомільйонні хабарі повинні бути хтось, хто ці хабарі їм принесе. Це була і залишається єдина структура, і люстрація має дійти до розгляду фінансової діяльності спільників чиновників.

Ми довіряємо Всеукраїнській організації «Антирейдер» представляти наші інтереси і діалозі та співпраці з такою слідчою комісією.