О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

15 сентября

ГО «Антирейдер» 16 вересня виступить на захист ошуканих вкладників «Терра Банку»

16 вересня 2015 року, о 11:15 в Апеляційному суді м. Києва (Солом′янська, 2-А, судді: головуючий Лашевич В.М., колегія - Леванчук О.М. та Масенко Д.Є.) відбудеться розгляд апеляційної скарги Клименка С., арештованого на 60 діб Голосіївським районним судом м. Києва за підозрою у вчиненні злочину, передбаченим ст.191 ч. 5 (привласнення коштів вкладників ПАТ "Терра Банк").

Одночасно біля будівлі суду пройде мітинг ГО «Антирейдер» та ошуканих вкладників банку, що стривожені чутками про можливе звільнення підозрюваного. Вкладники будуть вимагати справедливовго покарання для всіх учасників доведення фінустанови до банкрутства. Мітинг розпочнеться об 11-й годині ранку та триватиме до вирішення питання.

ГО «Антирейдер» отримала звернення від ошуканих вкладників «Терра банку», та прийняла рішення розпочати власне громадське розслідування та надати допомогу постраждалим в проведенні акцій протесту.

Нагадаємо, що Голосіївський районний суд Києва заарештував на строк до 60 днів з можливістю внесення застави 15 млн гривень главу наглядової ради визнаного неплатоспроможним "Терра Банку" (Київ) Сергія Клименко.

Крім того, прокуратура Києва вручила члену наглядової ради цього банку Юлії Облецовій підозру у вчиненні кримінального злочину.

"Ці громадяни підозрюються в розкраданні коштів вкладників (ст. 191 ч.5 КК) в рамках розслідування справи про доведення банку до банкрутства. Мова йде про привласненні і розтраті майна в особливо великих розмірах (понад 1 млрд гривень) шляхом зловживання службовим становищем", - наголошується в повідомленні фонду.
Кримінальне провадження було відкрито після відповідних заяв Фонду гарантування вкладів і тимчасового адміністратора в "Терра Банку".

Встановлено, що Клименко, використовуючи службове становище, забезпечив у січні-лютому 2014 висновок значних коштів, залучених банком від фізичних осіб, в ряд підставних фірм у вигляді незабезпечених кредитів.

За даними фонду, зазначені операції мали всі ознаки шахрайських дій, оскільки ці фірми не мали необхідного забезпечення за кредитними договорами та не проводили по них господарську діяльність.

Також встановлено, що Клименко і його партнери вже неодноразово намагалися перешкодити слідству. У зв′язку з цим було прийнято рішення затримати підозрюваного і клопотати у суді про його арешт.

Суму заставного платежу обвинувачення просило встановити не менше ніж у 50 млн гривень, але суд скоротив її більш ніж утричі.

Фонд гарантування вкладів підкреслює, що станом на 8 вересня він подав 243 заяви проти власників і керівників неплатоспроможних банків на загальну суму 88,47 млрд гривень, з яких заяв на суму 28,9 млрд гривень - за доведення банку до неплатоспроможності.

Як повідомлялося, в грудні 2014 Національний банк відкликав банківську ліцензію у Терра Банку (Київ) і вирішив його ліквідувати.

З 22 серпня по 22 грудня 2014 року в Терра Банку працювала тимчасова адміністрація.
У грудні Фонд гарантування вкладів заснував на базі Терра Банку перехідною банк Крісталбанк, якому були передані частину активів і пасивів.

ГО «Антирейдер» проводить власне розслідування ситуації, про результати якого буде повідомлено відповідні правоохоронні органи та органи державної влади.

http://anti-raider.org/Upload/IMG_1180.jpg