О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

14 декабря

Звернення ВГО «Антирейдер» до органів державної влади в зв’язку із поведінкою Максима Луцького, який активно втручається у справу колишніх власників ПАТ «Терра Банк» допомагаючи їм уникнути відповідальності

Звернення

Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу,  Прем’єр міністру України Яценюку Арсенію Петровичу,  Голові Верховної ради України Гройсману Володимиру Борисовичу,  Генеральному прокурору України Шокіну Віктору Миколайовичу,  Міністру Внутрішніх справ України Авакову Арсену Борисовичу,  Міністру освіти України Квіту Сергію Мироновичу,  Голові Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Соболєву Єгору Вікторовичу,  Першому заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Савчуку Юрію Петровичу,  Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції  Верховної ради України Попову Ігорю Володимировичу,  Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Березі Бориславу Юхимовичу,  Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Гарбузу Юрію Григорійовичу,  Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Чумаку Віктору Васильовичу, 
Голові підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Дерев′янку Юрію Богдановичу,  Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України Гриневич Лілії Михайлівні,  Першому заступнику голови Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України Співаковському Олександру Володимировичу,  Заступнику голови Комітету з питань науки і освіти Верховної ради України Скрипник Олексію Олексійовичу,  Голові підкомітету з питань освіти  Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Кремінь Тарасу Дмитровичу,

В зв’язку із численними зверненнями ошуканих вкладників ПАТ «Терра-банк» до громадської організації «Антирейдер» просимо розглянути та відреагувати на нижчевикладену інформацію.

У вересні 2015 Голосіївським судом Києва був заарештований Глава наглядової ради «Терра Банку» Сергій Клименко, за підозрою в розкраданні коштів вкладників. Після проведення попереднього розслідування, міською прокуратурою було встановлено, що кошти, що залучаються на депозити фізичних осіб, через мережу проміжних структур переводилися у вигляді нічим не забезпечених кредитів фірмам власників банку. Причому підозрюваний Сергій Клименко – можливо є лише інструментом у цій діяльності. Адже за інформацією з численних публікацій в ЗМІ існує припущення, що фактичним власником - як банку, так і кінцевих фірм, які отримали тільки за пару місяців 2014 більше мільярда гривень є відомий в минулому політик - «регіонала» Максим Луцький.

Слід нагадати, що Максим Луцький раніше обіймав посаду першого проректора в «Національному авіаційному університеті», звідки він був звільнений Міністром освіти Квітом, у серпні 2015 року. Як показало внутрішнє розслідування міністерства, в університеті під керівництвом першого проректора маніпулювали землею, виводячи її з власності навчального закладу та забудовуючи об′єктами житлової та комерційної інфраструктури. Саме для цих цілей, упевнені в слідчій групі, і виводилися гроші вкладників «Терра Банку», а Сергій Клименко забезпечував їх безперебійне надходження.
Крім Клименко та Луцького, у справі про шахрайство фігурують ще кілька персон, які займали посади в наглядовій раді «Терра Банку» - це Юлія Обліцова і Андрій Чорний. До речі, в рамках розслідування 2 вересня 2015 року, в будинку Обліцової був проведений обшук, в ході якого були знайдені і вилучені оригінали деяких рішень наглядової ради «Терра Банку». Крім того, знайдено оригінали протоколів, в яких є підписи Клименко та Обліцової і які повинні були зберігатися в банку. Все це могло робитися, щоб перешкодити проведенню розслідування.

Загалом, по ходу слідства були виявлені факти порушення чинного законодавства, що дають можливість притягнути до відповідальності підозрюваних осіб.

На даний момент за доволі дивних обставин пан Клименко опинився на волі. На думку представників громадськості, ЗМІ та правоохоронних органів причетним до цього є ні хто інший як Максим Луцький.  

Також, як нам відомо, наразі пан Луцький доволі активно і не безрезультатно намагається відновитись на посаді проректора «Національного авіаційного університету». Зокрема 5 листопада 2015 року така спроба навіть мала успіх.

В зв’язку з вище зазначеним вимагаємо:

1. Відреагувати на вищевикладену інформацію та перевірити або сприяти перевірці наведених в численних публікаціях ЗМІ фактів, наприклад тут: http://versii.com/news/322244/   

2. Відповісти на питання – яким чином пана Луцького було відновлено на посаді проректора НАУ?

3. В разі підтвердження фактів, вкладених в ЗМІ та в даному зверненні, сприяти їх розслідуванню аби винні не уникли покарання відповідно до чинного законодавства.

 

З повагою,

Співголова ВГО «Антирейдер»                                                            В’ячеслав Дімсков