О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

14 декабря

Звернення ВГО «Антирейдер» до органів державної влади в зв’язку черговою спробою колишніх власників ПАТ «Терра Банк» уникнути відповідальності

Звернення

Президенту України Порошенко Петру Олексійовичу, Прем’єр міністру України Яценюку Арсенію Петровичу, Голові Верховної ради України Гройсману Володимиру Борисовичу, Генеральному прокурору України Шокіну Віктору Миколайовичу, Міністру Внутрішніх справ України Авакову Арсену Борисовичу, Голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Козьякову Сергію Юрійовичу, Голові Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Соболєву Єгору Вікторовичу,  Першому заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Савчуку Юрію Петровичу, Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції  Верховної ради України Попову Ігорю Володимировичу, Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Березі Бориславу Юхимовичу, Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Гарбузу Юрію Григорійовичу,  Заступнику голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України Чумаку Віктору Васильовичу,  Голові підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Дерев′янку Юрію Богдановичу,  Голові Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної ради України  Князевичу Руслану Петровичу, Першому заступнику голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної ради України Ємцю Леоніду Олександровичу, Заступнику голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної ради України Яніцькому Василю Петровичу, Заступнику голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної ради України Алєксєєву Сергію Олеговичу, Голові Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної ради України Рибалка Сергію Вікторовичу, Першому заступнику голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної ради України Довбенку Михайлу Володимировичу, Заступнику голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної ради України Лаврику Олегу Васильовичу, Заступнику голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної ради України Демчаку Руслану Євгенійовичу

Громадська організація «Антирейдер» не вперше звертає увагу громадськості до проблем вкладників збанкрутілих банків. Протягом останньої пів року ми активно співпрацюємо та надаємо всебічну допомогу ошуканим вкладникам ПАТ «Терра-банк».

Ми вітаємо ініціативу президента України та Верховної Ради щодо прийняття закону про відповідальність власників банків. Вважаємо, що така державницька позиція має стосуватись всіх шахраїв без виключення. 

У вересні 2015 Голосіївським судом Києва був заарештований Глава наглядової ради «Терра Банку» Сергій Клименко, за підозрою в розкраданні коштів вкладників. Після проведення попереднього розслідування, міською прокуратурою було встановлено, що кошти, що залучаються на депозити фізичних осіб, через мережу проміжних структур переводилися у вигляді нічим не забезпечених кредитів фірмам власників банку. Причому підозрюваний Сергій Клименко – можливо є лише інструментом у цій діяльності. Адже за інформацією з численних публікацій в ЗМІ існує припущення, що фактичним власником - як банку, так і кінцевих фірм, які отримали тільки за пару місяців 2014 більше мільярда гривень є відомий в минулому політик - «регіонала» Максим Луцький.

Слід нагадати, що Максим Луцький раніше обіймав посаду першого проректора в «Національному авіаційному університеті», звідки він був звільнений Міністром освіти Квітом, у серпні 2015 року. Як показало внутрішнє розслідування міністерства, в університеті під керівництвом першого проректора маніпулювали землею, виводячи її з власності навчального закладу та забудовуючи об′єктами житлової та комерційної інфраструктури. Саме для цих цілей, упевнені в слідчій групі, і виводилися гроші вкладників «Терра Банку», а Сергій Клименко забезпечував їх безперебійне надходження.
Крім Клименко та Луцького, у справі про шахрайство фігурують ще кілька персон, які займали посади в наглядовій раді «Терра Банку» - це Юлія Обліцова і Андрій Чорний. До речі, в рамках розслідування 2 вересня 2015 року, в будинку Обліцової був проведений обшук, в ході якого були знайдені і вилучені оригінали деяких рішень наглядової ради «Терра Банку». Крім того, знайдено оригінали протоколів, в яких є підписи Клименко та Обліцової і які повинні були зберігатися в банку. Все це могло робитися, щоб перешкодити проведенню розслідування.

Загалом, по ходу слідства були виявлені факти порушення чинного законодавства, що дають можливість притягнути до відповідальності підозрюваних осіб.

Те, що відбувається навколо справи «Тарра банку» викликає занепокоєння в ошуканих вкладників банку та представників нашої громадської організації. Сергію Клименко було визначено запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Однак суд дав підозрюваному можливість на час слідства вийти під заставу в 15 млн. гривень, хоча прокуратура пропонувала встановити заставу в розмірі 50 млн. гривень, враховуючи ті величезні суми, які були виведені з «Терра Банку». Несподівано для слідства вже в листопаді Голосіївський районний суд Києва вирішив опустити заставну планку до ... 2 млн. Грн., І, поки слідчі готували апеляцію, підозрюваний вийшов на свободу. У київській прокуратурі впевнені, що таке рішення суду приймалося під тиском фактичного власника «Терра Банку» Луцького, який все ще зберіг частину адміністративного ресурсу серед столичних чиновників. Адже, всього лише пари місяців активних слідчих дій вистачило правоохоронцям щоб висунути Сергію Клименко ще одне серйозне обвинувачення - у шахрайстві із страховками більш ніж на 3 млн. грн. в тому ж банку. Повернути Клименка в камеру у прокурорів поки не виходить. І хоча суд пізніше погодився з вимогами правоохоронців і повернув заставу до рівня 15 млн. грн., підозрюваний фінансист поки вдало ухиляється від запобіжного заходу, ховаючись по лікарнях.

Ми вважаємо, що такі, більш ніж дивні дії суддів Голосіївського районного суду м.Києва ставлять під загрозу інтерес вкладників «Терра Банку», що постраждали від дій горе-банкірів. І хоча ситуація з гарантованими вкладами до 200 тис. гривень вже вирішена, залишається чимала частина вкладників, досі не отримала належні виплати та заощадження. На сьогоднішній день, проводиться третя черга виплат. Це зобов′язання перед Фондом гарантування вкладів. У четверту чергу повинні виплачуватися суми за вкладами фізичних осіб, які перевищують 200 тис гривень.

Термін виплат залежить від того, чи вдасться повернути кошти, виведені з фінансової установи. Заборгованість «Терра Банку» перед його клієнтами зараз складає більше 2 млрд. гривень.

Наша організація та ошукані вкладники фінустанови підтримують членів слідчої групи Київської міської прокуратури, на думку яких, якщо Клименко залишиться на волі, шанси на відшкодування збитків вкладникам істотно знизяться, оскільки у нього з′являться додаткові можливості для маніпуляцій з матеріалами та учасниками справи.

В зв’язку з вище зазначеним вимагаємо:

1. Задіяти всі наявні у вас механізми, аби не дати замовчати ситуацію, що склалась навколо ПАТ «Терра банк».

2. Сприяти перевірці дивних, на нашу думку, дій суддів Голосіївського суду м.Києва на предмет корупційної складової.

3.В разі виявлення в діях суддів Голосіївського районного суду корупційної складової, сприяти розслідуванню таких фактів аби корупціонери понесли відповідне покарання згідно із законодавством України.

4. Не допустити ухилення від кримінальної відповідальності осіб, винних у доведенні ПАТ «Терра банк» до банкрутства.

 

З повагою,

Співголова ВГО «Антирейдер»                                                                                    В’ячеслав Дімсков