О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

29 января

Ірпінський суд присудив неіснуючий депозит

28 січня в Апеляційному суді Київської області відбувся розгляд справи за апеляційною скаргою державного Укргазбанку, якого хочуть неправомірно визнати боржником та стягнути понад 600 тисяч євро.   

Саме таку суму, тримав на депозиті в банку «Київ» такий собі Дмитро Мірошніченко. Ці гроші, як стверджують у банку, він потім забрав з депозиту майже повністю, на рахунку залишилися лише 280 евро.

Для стягнення заборгованості з АКБ «КИЇВ», він обрав суд не у Києві, де він проживав і був зареєстрований, а в при столичному Ірпені, і для цього пан Мірошниченко за день до подання позовної заяви терміново прописався саме в Ірпені
Що таке Ірпінський суд - всі добре пам′ятають ще по справі скандального ректора податкового університету Мельника, якого спіймали на хабарі, а потім повністю виправдали у суді.

Водночас пан Мірошниченко подав до суду заяву про заміну боржника з АКБ «КИЇВ» на Укргазбанк, з вимогою зобов′язати вже Укргазабанк повернути йому саме ту - початкову суму у понад 600 тисяч євро.

І цей Ірпінський суд наприкінці минулого року ухвалив - замінити боржника у справі, боржником по якій є АКБ «КИЇВ» на Укргазбанк. Незважаючи на те, що жодних документів, які б свідчили про передачу від банку «Київ» до Укргазбанку такого депозиту - не існує.

Підставою для визнання АБ «Укргазбанк» боржником є та обставина, що банк «Київ» було визнано неплатоспроможним, суд вирішив, що це є рішення Кабінету міністрів стосовно передачі частини активів та зобов′язань неплатоспроможного банку до стабільно працюючого банку - таким було обрано державний Укргазбанк.
Передача відбулась шляхом укладання Договору про передачу приймаючому банку активів і зобов′язань неплатоспроможного банку до Укргазбанку. В тому числі було передано депозит пана Мірошніченка, виключно, на суму 280 євро.
Інших доказів, які б свідчили що АБ «Укргазбанк» прийняв на себе зобов’язання АКБ «КИЇВ» в іншій сумі не надано ні Мірошниченком, ні іншими учасниками судового процесу.

Якщо апеляцію державного банку на відверто незаконне рішення Ірпінського міського суду не буде задоволено, це може створити небезпечний прецедент, коли вкладники, користуючись недосконалістю і корумпованістю судової системи, зможуть подавати позови і відсуджувати неіснуючі депозити. А враховуючи державний статус Укргазбанку це завдасть значної шкоди державі.