О нас

Публикации

Контакты

Адреса для листування:
Київ-02002, а/с 332

Телефон:
+38 (044) 353-61-16

Електронна пошта:
sovetnik.antiraider@gmail.com

Новости объединения

11 апреля

ВГО "Антирейдер" вимагає від правоохоронних органів відкриття кримінальних справ відносно керівництва НБУ

Звертаємося до Вас з приводу ситуації, що склалася навколо зловмисної легалізації вищим керівництвом Національного банку України діяльності комерційного банку «Глобус». Попри чисельні звернення та протести громадських активістів безпосередньо до керівництва НБУ, останнє 4 квітня 2016 року узгодило купівлю головою Наглядової ради комерційного банку «Глобус» Полковським Дмитром Едуардовичем 25,18% статутного капіталу банку.

Переконані, що така операція явно суперечить засадам діяльності органів державної влади України з упорядкування банківської сфери, оскільки на даний час Д. Е. Полковський є фігурантом кримінальної справи (№ 42014100000000598 в ЄРДР), а вітчизняне законодавство прямо забороняє участь у управлінні банками осіб із заплямованою репутацією. Нагадаємо, що згадана кримінальна справа була порушена щодо вимагання і незаконного привласнення Д.Е. Полковським ПрАТ «УкрКарт» у колишнього народного депутата Василя Горбаля.

Так, за свідченнями В. Горбаля, Д. Полковський у змові із своїм родичем і колишнім головою правління АБ «Укргазбанк» С.Г. Мамедовим, погрожуючи відкриттям кримінальної справи проти рідного брата В. Горбаля, змусили його передати контрольний пакет акцій ПрАТ «УкрКарт» компанії «Аваль-Брок», керівником якої є Д. Полковський.

Враховуючи родинні зв’язки Д.Полковського із С.Мамедовим, довготривалу співпрацю нинішньої номінальної власниці банку «Глобус» Олени Сільнягіної із колишнім першим віце-прем’єр-міністром Сергієм Арбузовим, а також те, що саме за допомогою С. Арбузова С.Мамедов у свій час очолив державний АБ «Укргазбанк», є всі підстави вважати нинішні маніпуляції із акціями КБ «Глобус» спробою вивести цю фінустанову з-під санкцій НБУ, які мають бути введені в дію для банків з непрозорою структурою власності. Адже в банківському середовищі України не є таємницею, що реальним власником КБ «Глобус» є саме С. Мамедов, який ретельно приховує своє відношення до банку за допомогою підставних осіб з числа друзів та родичів.

Переконані, що остаточне рішення НБУ щодо надання дозволу Д. Е. Полковському на купівлю контрольного пакет акцій банку «Глобус» приймалося за безпосередньої участі голови НБУ Валерії Гонтаревої через її давні партнерські відносини із С. Мамедовим. Звертаємо вашу увагу, що за інформацією ЗМІ компанія ICU, власницею якої була В. Гонтарева до приходу в НБУ, здійснювала оформлення та легалізацію злочинних схем олігарха Сергія Курченка з виводу державних грошей з АБ «Укргазбанк», головою правління якого тоді був С. Мамедов, Аграрного фонду і т.п.
Як відомо, саме С. Мамедов є одним із головних підозрюваних у виведенні понад 1 млрд гривень із очолюваного ним державного АБ «Укргазбанк» на фірми, пов’язані із наближеним до колишнього президента Віктора Януковича олігархом Сергієм Курченко. Кошти виводилися у тому числі через підконтрольний С. Мамедову банк «Глобус» шляхом надання беззаставних кредитів, які потім не поверталися.

Зважаючи на вищенаведені факти, вимагаємо:
• порушення кримінальної справи за фактами використання службового становища керівництвом НБУ з метою отримання неправомірної винагороди та приховування слідів правопорушень у минулому;
• об’єктивного розслідування фактів маніпуляцій з акціями КБ «Глобус», які мають всі ознаки фіктивних з метою приховати реального власника фіну станови;
• недопущення фігурантів кримінальних справ до керівництва комерційного банку.